6 نکته مهم باربری

6 نکته مهم باربری

6 نکته مهم باربری که باید رعایت کرد.

هر چقدر هم که آماده سازی قبل از اثاث کشی و برنامه ریزی سخت و طولانی باشد، باید بدانید که روز موعود بلاخره فرا می رسد و زمانی موفق خواهید شد که همه وسایل را از محل قبلی به خانه جدید منتقل کنید. با گذشت زمان، متوجه خواهید شد که آیا این تغییر تأثیر مثبت یا منفی بر زندگی شما دارد.

وقتی متخصصان حمل و نقل به مبدا اثاثیه می رسند، از شما انتظار دارند که بسیاری از کارهای اساسی را قبل از رسیدن حمل کنندگان انجام دهید. خیلی وقت ها خیلی از افراد این کارها را انجام ندادند یا به روشی متفاوت و اشتباه انجام دادند. باید به خاطر داشته باشید که همه از شما گرفته تا کارکنان باربری می‌خواهند روند اسباب کشی به آرامی پیش برود.

ممکن است برخی از انتظارات شرکت حمل و نقل از شما را دوست نداشته باشید. با این حال اینها مواردی هستند که باید مراقب آنها باشید تا در حمل وسایل خود ایمن باشید و اسباب و اثاثیه را بدون آسیب و به راحتی جابجا کنید.

1-فرایند بسته بندی و جم و جور کردن اثاثیه باید قبل رسیدن باربری انجام شود.

اگر از سرویس کامل باربری استفاده نمی‌کنید و خدمات بسته‌بندی لوازم را از آن‌ها نخواسته‌اید، باید بسته‌بندی اثاثیه منزل خود را یک روز قبل از اسباب‌کشی و حمل‌ونقل به پایان رسانده باشید لازم به ذکر است که شما باید با چگونگی بسته بندی هنگام جابجایی آشنا باشد . اگر در زمان شروع به کار هنوز چند لوازم بدون بسته‌بندی‌شده وجود داشته باشد، دو گزینه وجود دارد:

1 – یا از گروه حمل‌ونقل بخواهید که مدتی صبر کند تا بقیه اثاثیه خود را بسته‌بندی خود را به اتمام برسانید و سپس آن‌ها را در کامیون قرار دهید و 2 – یا از آن‌ها بخواهید در بسته‌بندی کمک کنند.

درهرصورت، شما باید هزینه کارهای اضافی را به باربری پرداخت کنید و اگر برای بسته‌بندی از آن‌ها کمک بگیرید هزینه بسته‌بندی اثاثیه، به آن اضافه می‌شود.

در بهترین حالت می‌توانید همه اسباب‌اثاثیه را یک روز قبل از رسیدن کارکنان و کادر شرکت باربری بسته‌بندی کنید، اما برای جلوگیری از آسیب‌دیدگی باید آن‌ها را به‌ درستی بسته‌بندی کنید.

2- اشیاء قیمتی را خودتان حمل کنید.

نکته دیگری که شرکت باربری باید بداند و به آن توجه کند و از اهمیت آن مطلع باشد این است که تمامی اشیا قیمتی را باید صاحب‌خانه و مالک اثاثیه حمل کند و داخل کارتن‌های بسته‌بندی نگذارد این اقلام شامل پول نقد، چک، اسناد، جواهرات، داروهای مهم، وسایل الکترونیکی گران‌قیمت مانند گوشی و لپ‌تاپ.
اگر کل اسباب اثاثیه شما مربوط به لوازم قیمتی هست میتوانید کادر مخصوص به این نوع باربری را سفارش دهید و افراد و کادر باربری لوازم قیمتی که بسیار آموزش دیده و از تجهیزات امنیتی و مناسب برخوردار هستند استفاده کنید.

اصلا مهم نیست که باربری شما چقدر قابل اطمینان و مسئول است، شما باید بدانید که مسئولیت این قبیل وسایل گران قیمت و ارزشمند با شماست و هرگز نباید برای آن ها ریسک کنید.

3- وسایلی که حمل آنها مجاز نیست نباید بسته بندی شوند.

هنگام سفارش و رزرو باربری، باید از اپراتور بپرسید کدام وسایل را نمی‌توانید حمل کنید تا بتوانید یک لیست دربارید و آن‌ها را به‌طور تصادفی بسته‌بندی نکنید و مابین بقیه وسایل قرار ندهید.
این لیست معمولاً شامل مواد محترقه، مواد منفجره و تجهیزات پیشرانه است.

 

6 نکته مهم باربری
6 نکته مهم باربری

4- کارتن های اسباب کشی کاملا برچسب خورده باشند.

کارکنان حمل‌ونقل به‌صورت تصادفی می‌توانند هر جعبه کارتن را هنگام بارگیری و تخلیه از کامیون به مکان مورد دلخواه خود ببرند و در مکان‌های مختلف از خانه جای گذاری کنند؛ اما اگر برچسب کارتن‌ها باشد چه اتفاقی می‌افتد؟ سردرگمی بیش‌ازحد دیگر وجود نخواهد داشت و کارکنان تمام لوازم را به مکانی که شما برچسب زدید حمل می‌کنند و دیگر لازم نیست شما دوباره آن‌ها را منتقل کنید.
اگر تصمیم گرفتید که کار بسته بندی اثاثیه خودتان را انجام دهید و از سرویس بسته بندی شرکت باربری و اتوبار استفاده نکنید حتما سعی کنید تا کارتن ها را به درستی برچسب بزنید و اسباب اثاثیه را بر اساس نوع آن طیقه بندی و جدا کنید.

5- کودکان و حیوانات خانگی را در روز اسباب کشی از آسیب دور نگه دارید.

نکته دیگری که کادر اتوبار همیشه باید بدانند و به خاطر بسپارند این است که هنگام اسباب‌کشی به هیچ کس آسیب نرسد و تمام موارد مربوط به ایمنی را رعایت کنند.
اگر کودک خردسال یا یک حیوان خانگی دارید، حتماً قبل از شروع به اسباب‌کشی از یک فرد قابل‌اعتماد بخواهید از آن‌ها نگهداری کنند تا زمانی که فرایند اسباب‌کشی شما به پایان برسد.

6- حضور شما در روز اسباب کشی بسیار مهم است.

شما باید در روز حمل و نقل و اسباب کشی، هنگام بارگیری و تخلیه کالا اثاثیه خود حضور داشته باشید و کل مراحل را کنترل کنید.
اگر قادر به شرکت در این کار نیستید ، می توانید از خدمات یک متخصص شرکت باربری استفاده کنید تا در مورد عملکرد مراحل اسباب کشی نظرات کاملی دریافت کنید.

شرکت باربری اتوبارملت با دارا بودن بهترین کادر و پرسنل مجرب میتواند در مورد مراحل اسباب کشی و بهترین زمان برای رزرو باربری به شما به صورت رایگان مشاوره بدهد تا بتوانید بهترین را انتخاب کنید.