خدمات باربری 

خدمات باربری 

خدمات باربری و ترابری اتوبار ملت

در جامعه امروز ما، مردم می توانند از خدمات باربری برای جابجایی و حمل و نقل کالا استفاده کنند. آنها دیگر همانند گذشته مجبور نیستند به دنبال افراد با تجربه، کارگران مناسب باشند یا از طرف دیگر به دنبال راننده و یافتن کامیون مناسب باشند.

البته بایستی در نظر داشته باشیم که در مواردی ، حتی به دلیل سنگین بودن وزن و بالا بودن حجم بار ، مجبور بودند که حتما یک گروهی از این گونه افراد با وسیله های مناسب برای انجام جابه جایی بیابند.

خوشبختانه در این روزها ، حل کردن تمامی این مسائل ، آسان و راحت شده است. چرا که با وجود موضوعی به نام خدمات باربری که توسط شرکت ها و مجموعه های باربری ارائه می‌شوند ، انتقال انواع وسایل ها و کالاها با هر گونه حجم و هر مقدار وزنی ، به سریع ترین و امن ترین شکل ممکن امکان پذیر می‌باشد.

از همه‌ی این موارد مهم تر به دلیل وجود این خدمات سازماندهی شده ، امنیت محموله ها برقرار می‌باشد.

این نعمتی است که در گذشته به ندرت مشاهده می‌شد. هم از نظر خطرات بیرونی مثل سرقت و یا تصادفات و حوادث غیر قابل پیش بینی ، و هم از لحاظ مسئولیت پذیری خود افرادی که به آن ها بار را امانت می‌سپاریم ، امنیت آن به شدت بالاتر رفته است.

در این مقاله قصد داریم تا درباره‌ی خدمات باربری اطلاعاتی را با شما عزیزان در میان بگذاریم. در ادامه همراه ما باشید.

1. خدمات باربری به چه معناست؟

از این موضوع مهم برداشت های مختلفی صورت گرفته و تعاریف متنوعی ارائه می‌شود. باربری در این تعریف خلاصه می‌شود که جابه جا کردن به هر شکلی که محل جغرافیایی ، یک کالا یا یک انسان را تغییر دهد، انجام شود.

به این منظور برای اینکه این کار به درست ترین شکل ممکن و در کمترین زمان انجام شود ، امروزه ، شرکت های باربری این خدمات را تمام و کمال ارائه می‌دهند.

در این زمینه باربری اتوبار ملت، با چندین سال تجربه ، در نظر دارد که جهت سهولت هر چه بیشتر باربری و بالاتر رفتن کیفیت زندگی شهروندان از نظر زمان ، امنیت و هزینه ها ، بهترین خدمات باربری را به شما دوستان گرامی ، ارائه کند.

2. شرکت خدمات باربری چیست؟

یعنی یک شخصیت حقوقی، شرکت  باربری به معنای کسی که ماهیت آن انجام باربری می‌باشد که خود این عمل متشکل از چندین پروسه است تا خدمات باربری رقم بخورد.

این شخص حقوقی برای انجام فعالیت خود به طور رسمی موظف است که از اتحادیه های باربری و وزارت راه و شهرسازی ، مجوز بگیرد.

لازم به ذکر است که شرکت های باربری به دو دسته‌ی کلی از نظر نوع مجوز ، تقسیم می‌شوند:

1 . شرکت های باربری دارای مجوز جابه جایی بین شهری (در سطح کشور)

 2 . شرکت های باربری دارای مجوز جابه جایی درون شهری (فقط در سطح خود آن شهر)

حتما باید این نکته‌ی مهم حقوقی را در نظر داشته باشید که عمده‌ی مراکز خدمات باربری که در سطح آگهی های شهر و تبلیغات گسترده به آن ها برمی‌خورید، فقط در سطح دفتر باربری اداره می‌شوند و فعالیت می‌کنند

و این به معنای آن است که فقط مجوز این را دارند که بار را در درون شهر جابه جا کنند و فعالیتشان محدود است.

در صورت اینکه بخواهند باربری گسترده تر ، در سطح کشور داشته باشند ، ملزم به طی کردن مراحل قانونی برای ثبت شرکت می‌باشند.

 

خدمات باربری 
خدمات باربری

3. شرکت های باربری چه وظایفی دارند ؟

وظیفه‌ی اصلی این شرکت های خدمات باربری، قبول مسئولیت در قبال حمل صحیح بار ها و رساندن آن ها به مقصد می‌باشد. که خود این وظیفه ، شامل چند مسئولیت در پروسه‌ی خود می‌یاشد.

یکی از این مسئولیت ها این است که اگر در طی مسیر و قبل از تحویل به صاحب آن محموله ، هر نوع آسیبی به اقلام بار وارد شود، شرکت باربری مربوطه باید پاسخگو باشد و در صورت لزوم موظف به پرداخت خسارت به مشتری طرف قرار داد خود می‌باشد.

همچنین تعهد در به موقع به رساندن بار و نداشتن تاخیر در تحویل محموله ، یکی دیگر از مسئولیت های مهم شرکت های باربری می‌باشد.

جالب است بدانید که خدمات باربری نه تنها بیشتر از گذشته در دسترس همگان است ، بلکه بهینه تر و گسترده تر هم شده است. این گسترده تر شدن خدمات ، باعث به وجود آمدن مزیت های نسبی و رقابتی بین شرکت های باربری شده است، که در روزهای کنونی ، شاهد وظایف جدیدی در صنف باربری می‌باشیم.

یکی از این وظایف جدید این است که مسئولیت بسته بندی و بار زدن اقلام بار را هم به عهده دارند.

بنابراین حتی در زمینه‌ی خدمات بسته بندی نیز از جدید ترین و ایمن ترین روش های روز دنیا جهت بسته بندی بهتر اثاثیه های شما عزیزان ، استفاده می‌کنند.

امیدوار هستیم که این مقاله که در حوزه‌ی باربری خدمت شما عزیزان ارائه کردیم مفید بوده باشد. از اینکه تا به این قسمت از مطالب ما را دنبال کردید سپاسگذاریم .

با ما با شماره ی 09176500984 در ارتباط باشید.